مجله سلامت پزشکی

بابونه را بیشتر بشناسیم

chamomile tea

بابونه رابیشتر بشناسیم

بابونه یک گیاه ایمن محسوب می شود و در بسیاری از فرهنگ ها برای بیماری های معده و به عنوان یک آرام بخش خفیف مورد استفاده قرار می گیرد.

بابونه حاوی مواد شیمیایی به نام فلاونوئیدها است. این فلاونوئیدها نوعی ماده مغذی موجود در بسیاری از گیاهان هستند و در اثرات دارویی بابونه نقش بسزایی دارند.

شستشوی دهان با بابونه ممکن است زخمهای دهان ناشی از درمان سرطان را تسکین دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که بابونه می تواند به شرایط دیگری مانند اسهال در کودکان ، بواسیر ، اضطراب و بی خوابی کمک کند.  استفاده از پوست بابونه ممکن است به سوزش پوست و بهبود زخم کمک کند.

چای بابونه دارای آنتی اکسیدان هایی است که ممکن است در کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری های قلبی و سرطان نقش داشته باشند.

مطالعات متعددی چای بابونه را با کاهش شدت گرفتگی قاعدگی مرتبط کرده است. مصرف چای بابونه به مدت یک ماه می تواند درد گرفتگی قاعدگی را کاهش دهد.  همچنین زنان اضطراب و پریشانی کمتری را که همراه با درد پریود هست رادارند.

پوکی استخوان از بین رفتن تدریجی تراکم استخوان است. این از بین رفتن خطر شکستگی استخوان و حالت ایستاده را افزایش می دهد. در حالی که هرکسی می تواند پوکی استخوان ایجاد کند ، این بیماری بیشتر در بین زنان یائسه است. این تمایل ممکن است به دلیل اثرات استروژن باشد.
یک مطالعه ۲۰۰۴ نشان داد که چای بابونه ممکن است اثرات ضد استروژنی داشته باشد. همچنین به تقویت تراکم استخوان کمک کرده است.

برخی مطالعات نشان می دهد که استنشاق بخار با عصاره بابونه می تواند برخی از علائم سرماخوردگی را تسکین دهد.

شما می توانید از بقیه بخش های مجله سلامت پزشکی و یا فروشگاه سلامت پزشکی دیدن فرمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *