مجله سلامت پزشکی

میدونی چند نوع ماست داریم که خیلی هم مفیده

yogurt greek

میدونی چند نوع ماست داریم که خیلی هم مفیده

 

با توجه به فواید سلامتی فراوان ، ایده خوبی است که ماست را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

راهنمای مفید در مورد انواع مختلف ماست برای کمک به شما وجود دارد.

 ماست سنتی

اگر بافت صاف و خامه ای موجود در ماست را دوست دارید ، ماست سنتی یا ماست شیر ​​مناسب برای شماست. شما می توانید ماست سنتی را در کلیه فروشگاه هایی که توسط برخی از مارک های رایج تهیه شده اند ، پیدا کنید.
یادآوری این نکته حائز اهمیت است که این نوع ماست حاوی پروتئین به اندازه چیزی مانند ماست یونانی نیست ، اما هنوز هم این یک درمان بسیار سالم است که برای کودکان یا بزرگسالان مناسب است.


ماست یونانی

ماست یونانی که دارای پروتئین زیادی است ، همچنان محبوبیت خود را افزایش می دهد. بر خلاف ماست سنتی ، ماست یونانی از قوام ضخیم تری برخوردار است.
بیشتر ماستهای یونانی حاوی قند و کربوهیدرات کمتری هستند. ماست ساده یونانی به سبک یونانی ، مقوی و مناسب برای خوردن غذا است ، اما همچنین یک ماده ایده آل در آشپزی مدیترانه ای و سس های مختلف مانند سس تاتزیکی است.

ماست استرالیا

مانند ماست سنتی ، این یک ماست بی رنگ و دارای بافت مخملی خوشمزه است. و از آنجا که آهسته تر و طولانی تر از ماست معمولی پخته می شود ، از بافت فوق العاده خامه ای برخوردار است.

ماست ایسلندی

ماست اسکایر یا ایسلندی نوعی از ماست پر پروتئین است که نسبت به ماست یونانی  به طور قابل توجهی ضخیم تر و نرم تر است. ماست ایسلندی علاوه بر اینکه یک پروتئین با پروتئین بالا است ، چربی کم و کلسیم بالایی دارد. می توانید به تنهایی از ماست ایسلندی لذت ببرید ، یا با میوه و آجیل مخلوط شوید.

ماست غیر لبنی

اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، اما هنوز هم می خواهید از ماست لذت ببرید ، یک دسته از گزینه های غیر لبنی وجود دارد که می تواند ولع شما را برآورده کند.
برخی از محصولات ماست خود را با انواع مختلف شیر مانند: شیر بادام ، شیر نارگیل یا شیر سویا تهیه می کنند. آنها معمولاً قند کم و یا به طور طبیعی شیرین هستند و به همان اندازه ماست خوشبو هستند.

ماست بدون لاکتوز

حساسیت به لبنیات غیر معمول نیست. برای برخی ، مصرف لبنیات می تواند باعث درد یا ناراحتی شود ، اما این بدان معنی نیست که شما باید ماست را از رژیم غذایی خود حذف کنید! ماست عاری از لاکتوز با شیر گاو تهیه می شود ، اما برای تجزیه لاکتوز یا قند شیر موجود در شیر درمان شده است. بسیار شبیه ماست معمولی است و منبع خوبی از پروتئین ، کلسیم و پروبیوتیک ها است.

 

 

 

شما می توانید از بقیه بخش های مجله سلامت پزشکی و یا فروشگاه سلامت پزشکی دیدن فرمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *