مجله سلامت پزشکی

اگزماچیست؟

eczema lotion hands filaggrin 600

اگزماچیست؟

اگزما اصطلاحی برای گروهی از شرایط پزشکی است که باعث ملتهب یا تحریک پوست می شود. شایع ترین نوع اگزما به عنوان درماتیت آتوپیک یا اگزمای آتوپیک شناخته شده است.

اگزما تقریباً خارش دارد. بعضی اوقات خارش قبل از ظاهر شدن بثورات شروع می شود ، بثورات بیشتر در صورت ، پشت زانوها ، مچ دست ها ، دست ها یا پاها ظاهر می شود. همچنین ممکن است مناطق دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
مناطق آسیب دیده معمولاً بسیار خشک ، ضخیم یا پوسته پوسته می شوند. در افراد دارای پوست مناسب ، این نواحی ابتدا ممکن است قرمز رنگ به نظر برسند و سپس قهوه ای شوند. در بین افراد دارای پوست تیره ، اگزما می تواند بر روی رنگدانه تأثیر بگذارد و منطقه آسیب دیده را تاریک تر یا تاریک تر کند.

علت دقیق اگزما ناشناخته است ، اما تصور می شود که با واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن به یک ماده تحریک کننده مرتبط است.علاوه بر این ، اگزما معمولاً در خانواده هایی با سابقه آلرژی دیگر یا آسم مشاهده می شود.

پزشک متخصص اطفال ، متخصص پوست یا ارائه دهنده مراقبتهای اولیه می تواند تشخیص اگزما را انجام دهد. در حالی که هیچ آزمایش برای تعیین اگزما وجود ندارد ، اما اکثر اوقات پزشک شما می تواند با نگاه کردن به پوست شما و با پرسیدن چند سوال اگزما را تشخیص دهد.
از آنجا که بسیاری از مبتلایان به اگزما نیز آلرژی دارند ، پزشک ممکن است آزمایش آلرژی را برای تعیین تحریک کننده یا محرک احتمالی انجام دهد. کودکان مبتلا به اگزما به ویژه در معرض آلرژی قرار دارند.

هدف از درمان اگزما تسکین و جلوگیری از خارش است که می تواند منجر به عفونت شود. از آنجا که این بیماری باعث خشکی و خارش پوست می شود ، لوسیون ها و کرم ها برای مرطوب نگه داشتن پوست توصیه می شود. این محصولات معمولاً هنگام مرطوب بودن پوست مانند بعد از حمام استفاده می شوند تا به پوست در حفظ رطوبت کمک کنند. برای تسکین خارش ممکن است از کمپرس سرد نیز استفاده شود.

بعضی اوقات با پیروی از این نکات ساده می توان از شیوع اگزما اجتناب کرد یا از شدت آن کاسته شود:

مرتباً مرطوب کنید.
از تغییرات ناگهانی دما یا رطوبت خودداری کنید.
از تعریق یا گرمای بیش از حد خودداری کنید.
استرس را کاهش دهید.
از مواد خراشیده مانند پشم خودداری کنید.
از صابون های سخت ، مواد شوینده و حلال خودداری کنید.
از هر غذایی که ممکن است باعث شیوع بیماری شود ، آگاه باشید و از آن غذاها پرهیز کنید.
در اتاقی که می خوابید از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

شما می توانید از بقیه بخش های مجله سلامت پزشکی و یا فروشگاه سلامت پزشکی دیدن فرمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *