مجله سلامت پزشکی

روش های طبیعی برای سفید کردن دندان ها

1 2

 

فکر می کنید لبخند شما می تواند دیگران را جذب شما کند ، برخی درمان های طبیعی و خانگی راه حل های بی خطری هستند و می توانند دندان های شما را سفید کنند .

مسواک زدن و نخ دندان

بهداشت خوب دهان روش درستی برای زیبا نگه داشتن لبخند شما در بهترین حالت ان است . خمیر دندان به ارامی لکه ها را از سطح دندان های شما پاک می کند . با نخ دندان از شر مواد غذایی و باکتری هایی که می توانند به صورت پلاک سخت شوند رهایی می یابید .

مالیدن روغن

یک قاشق غذاخوری روغن مانند ( روغن کنجد ، نارگیل و روغن زیتون ) را به مدت ۲۰ دقیقه برای بیرون کشیدن باکتری ها در دهان خود بمالید .

جوش شیرین

جوش شیرین ساینده ملایمی است که لکه ها را از بین میبرد . مطالعات نشان می دهند مسواک زدن با محصولاتی که حاوی جوش شیرین هستند در طول زمان روی لکه های سطحی تاثیر خواهند داشت .

سیب ، آناناس ، توت فرنگی

مالیک اسید موجود در سیب باعث افزایش براق می شود و اسید ها را با خود می برد . خمیردندان حاوی بروملین یعنی ترکیب موجود در اناناس به سفید شدن دندان ها کمک می کند .

پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن عامل سفید کنندگی در بسیاری از کیت های سفید کننده خانگی یافت می شود .این ماده در واقع رنگ دندان را تغییر می دهد .مالیدن ژل بدون نسخه با ۶ درصد هیدروژن پراکسید بر روی دندان پس از دو هفته تفاوت قابل توجهی ایجاد می کند .

مالیدن موز

شما می توانید از قسمت داخلی پوست موز که سر شار از پتاسیم ، منیزیم ، منگنز و دیگر مواد معدنی است برای سفید کردن دندان هایتان استفاده کنید . بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن یک موز رسیده را پوست بکنید و قسمت داخل پوست را به مدت دو دقیقه روی دندان هایتان بمالید .

شستشو با سرکه سیب

سرکه سیب رقیق کمک می کند تا قدرت لکه بری هر خمیر دندانی بیشتر شود .

خمیر زغال چوب

زغال چوب فعال یکی از جدیدترین اصطلاحات پر سر و صدای امروزی است زیرا فواید سم زدایی دارد . زغال چوب را با مقدار کمی اب مخلوط کنید و به ارامی ر وی تمام سطوح دندان ها بمالید . بگذارید این زغال چوب فعال به مدت دو دقیقه روی دندان هایتان بماند و سپس تا زمانی که تمام زغال چوب از دندان ها پاک شود دهان را با اب بشویید .

 

شما می توانید از بقیه بخش های مجله سلامت پزشکی و یا فروشگاه سلامت پزشکی دیدن فرمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *