مجله سلامت پزشکی

خواص کشمش

N83045443 72567816

خواص کشمش

دراین جا باچند فواید کشمش این خوردنی خوشمزه اشنا می شویم:

 کمک به هضم:

هر روز چند کشمش برای معده شما مفید است. کشمش حاوی الیافی است که در صورت وجود آب شروع به تورم می کند. اینها اثر ملین به معده می دهند و به تسکین یبوست کمک می کنند. همچنین ، مصرف روزانه کشمش باعث می شود که حرکت روده به طور منظم انجام شود و الیاف به دفع سموم و زباله ها از سیستم کمک می کنند.

کاهش اسیدیته:

کشمش در مقادیر خوبی حاوی پتاسیم و منیزیم است. اینها به کاهش اسیدیته کمک می کنند و از بین بردن سموم از سیستم جلوگیری می کنند و از بیماری هایی مانند آرتریت ، نقرس ، سنگ کلیه و بیماری های قلبی جلوگیری می کنند.

کمک به مقابله با کم خونی:

کشمش مقدار خوبی از آهن و ویتامین های B-Complex در آنها وجود دارد که به درمان کم خونی کمک می کند. مس موجود در کشمش همچنین به تولید گلبولهای قرمز کمک می کند.

 جلوگیری از سرطان

آنتی اکسیدانی به نام کاتچینگ موجود در کشمش در محافظت از بدن در برابر فعالیت رادیکال آزاد که می تواند باعث تومورها و سرطان روده بزرگ شود کمک می کند.

کمک به درمان عفونت ها:

کشمش حاوی مواد مغذی پلی فنولیک است که به عنوان آنتی اکسیدان ضد التهابی شناخته شده است. آنها دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند که به کاهش خطر تب و از بین بردن باکتریها کمک می کنند. بنابراین ، داشتن چند کشمش در روز می تواند شما را از سرماخوردگی و سایر عفونت ها در امان نگه دارد.


کاهش ضعف جنسی

مصرف کشمش برای زندگی جنسی شما نیز مفید است. کشمش حاوی اسید آمینه ای به نام آرژنین است که میل جنسی را افزایش می دهد و برانگیخته می شود. برای آقایان خوب است و از آن برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود. همچنین ، انرژی اضافه شده کشمش به زندگی زناشویی شما کمک می کند.

مراقبت از دهان و دندان شما

کشمش حاوی اسید اولانولیک است که یکی از فیتوشیمیایی هاست و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها ، حفره ها و همچنین شکننده بودن دندان ها ضروری است. کشمش از رشد باکتری ها در دهان جلوگیری می کند و باعث می شود دندان ها از نظر ظاهری مناسب باشند. از آنجا که در مقادیر خوبی کلسیم دارند ، همچنین از لایه برداری یا شکستگی دندان جلوگیری می کنند. بور موجود در کشمش برای پایین آمدن جوانه زدن در دهان مفید است.


برای مدیریت وزن شما

اگر به شدت سعی در افزایش وزن دارید ، کشمش بهترین دوستان شما هستند. کشمش سرشار از فروکتوز و گلوکز است و انرژی زیادی به شما می دهد. آنها به شما در افزایش وزن کمک می کنند بدون انباشت کلسترول بد.

برای استخوانها

کشمش همچنین حاوی مقادیر خوبی کلسیم است که برای سلامتی استخوان مفید است .آنها به شما از آرتروز و نقرس کمک می کنند.

شما می توانید از بقیه بخش های مجله سلامت پزشکی و یا فروشگاه سلامت پزشکی دیدن فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *